סל השירותים 

 

הכוונה לאחר ייעוץ

 

פעמים רבות, לאחר האבחון, חשים הנבחן ומשפחתו בלבול וחוסר אונים מול הצפת המידע; מה עושים לאחר האבחון. לאן פונים?

בפגישה עמי מקבלים ההורים,  תשובה לשאלה האם אכן לילד יש קושי בלימודיו. לאבחון מצורפת תכנית עבודה מפורטת והתאמות לבית הספר. בנוסף, הם מקבלת המשפחה סיוע והדרכה  כיצד להתמודד בבית ובבית הספר עם הקושי של הילד. 

יש לכם שאלה? כתבו לי!

אבחון דידקטי

 

האבחון עוסק במיפוי קשייו וכשריו של הילד/בוגר, ובתיאור התפקוד שלו תוך כדי ביצוע המשימות. כמו כן, עוסק האבחון בזיהוי יעילותן של אסטרטגיות  הלמידה העומדות ברשות הלומד.

תהליך האבחון הוא דינמי, והוא מהווה בסיס לבניית תוכנית עבודה עתידית  ולשיפור תוכנית קיימת.

 

אימון ילדים

 

אימון ילדים הינו תהליך המשך שאותו אני מציעה כמאמנת ילדים. ילד שבלט אצלו קושי בתחום לימודי, חברתי, רגשי או בתחום הקשב, אוכל לסייע לו להתמודד ולחזק את המיומנויות הללו.  במהלך התהליך רוכש הילד כלים, המסייעים לו  לקבל עצמו כמו שהוא  ולהוציא מעצמו את המיטב

 

שיחת ייעוץ להורים

 

שיחת ייעוץ נועדה להפחית את תסכול ההורה שילדו מתקשה לשבת בכיתה ומתלונן על שיעמום בלימודים. לפני שההורה מרים ידיים, מומלץ לו לבוא לשיחת ייעוץ. במהלכה נשוחח על אפשרויות הסיוע השונות (אבחון / אמון / טיפול), שעשויות ללעזור בפתרון הבעייה. לפתוח צוהר להתחלה חדשה ו יותר. 

 

ליווי לביה"ס

 

הליווי נועד לספק ולילד ולמשפחתו  תמיכה רגשית ומעשית מול המערכת הלימודית. במסגרת הליווי, מקבלים ההורים כלים שיאפשרו להם לעמוד על זכויות הילד בצורה המייטבית. בנוסף, אני מלווה את המשפחה לוועדות השמחה או לשיחות אישיות מול גורמים מקצועיים. 

 

להורים מתלבטים

 

להורים שיש ברשותם אבחון קודם או אבחון שפג תוקפו, והם אינם יודעים להתייחס אליו או להבין את תוכנו, מוזמנים להגיע אלי לשיחה. אני אדע להסביר בשפה פשוטה את תוצאות האבחון ומשמעותן, ויחד נחליט כיצד נכון יהיה להתקדם עם הילד. 

יצירת קשר

כל הזכויות שמורות לענת דבובוסקי© אבחון דידקטי, יעוץ והכוונה